3 kişiyi öldüren kazanın akabinde Tesla soruşturma altında

12 Mayıs’ta Kaliforniya’nın Newport kentinde gerçekleşen kazada, Tesla araba kaldırımdaki inşaat ekipmanlarına çarparak üç yolcunun vefatına sebep oldu. Üç inşaat çalışanının de hastaneye kaldırıldığı kaza sonucunda polisler, kazanın otopilot tarafından gerçekleşip gerçekleşmediği hakkında bir bilgi vermedi. Lakin The Wall Street Journal, kazanın NHTSA’nın yeni bir soruşturma başlatmasına sebep olduğunu belirtti.

Tesla, aldatıcı pazarlama taktikleri kullanıyor

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Yönetimi (NHTSA), 30’dan fazla kazayı inceleme altına aldı. Bu kazaların hepsi Tesla aygıtlarının otopilotlarını içeriyor. Tesla, sadece 2. düzey şoför yardım sistemi sunuyor ve firma, şoförlerin hiçbir vakit ellerini direksiyondan çekmemesini öneriyor lakin yeniden de otopilot sıkıntıları şirketin başına bela açmışa benziyor. NHTSA, ağustos ayında otopilotlar için genel bir soruşturma başlatmıştı. Ulusal Ulaştırma Güvenliği Heyeti, Tesla’nın “Kendi kendine sürüş” pazarlama taktiklerinin aldatıcı ve sorumsuz olduğunu, ayrıyeten bu yüzden insanların 2. Düzey şoför yardım sistemlerini yanlış kullanmasına sebep olduğunu belirtmiş durumda.  

Samsung, elektrikli araba üretmeyecek

2 gün evvel eklendi

  • Anasayfa
  • Hayat
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Otopilot meseleleri nedeniyle Tesla soruşturma altında

About admin

Check Also

GTA serisi 375 milyon sattı, yarısı GTA V

Oyun dünyasının en kıymetli üretimleri ortasında gösterilen Grand Theft Auto ya da kısaca GTA serisi tarihe damga vurmaya devam ediyor. İşin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.