3 milyon dolarlık ekran kartı Çin gümrüğüne takıldı

Bir ekran kartının mevcut özelliklerinin daha yüksek üzere gösterilmesi yahut ikinci el ekran kartının sıfır üzere satılması ne yazık ki piyasada sıkça karşılaştığımız olaylardan. Çin’de XFX markasına ilişkin binlerce ekran kartına el konuldu.

XFX ekran kartlarına sahtecilik suçlaması

Çin’den gelen bilgilere nazaran 5840 adet XFX marka ekran kartına Hong Kong’dan Shenzen bölgesine geçiş esnasında el konuldu. Yapılan denetimlerde etiket bilgilerinin farklı, asıl bilgilerin farklı olduğu tespit edilmiş. Yani bir aldatıcılık kelam konusu.

AMD Radeon Pro W6600X tanıtıldı: İşte özellikleri

4 gün evvel eklendi

Ekran kartlarının bir kısmının XFX Speedster Qick 319 Radeon RX 6700 XT olduğu belirtiliyor. Öteki kartların neler olduğu konusunda bir bilgi yok lakin XFX genelde AMD ile çalışan bir marka. Toplamda 3.15 milyon dolarlık bir varlık olduğu rapor ediliyor.

İnternette XFX markasının madencilik kartlarını olağan ekran kartı üzere satmaya çalıştığı argümanları var. Çünkü hem XFX web sitesi hem de perakende zincirlerindeki mağaza sayfası kapatılmış durumda. Soruşturma devam ederken XFX ise mutlaka suçlamaları kabul etmiyor ve ekran kartlarının etiket üzerinde yazan bilgilerle birebir uyuştuğunu argüman ediyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • XFX markasına Çin’de büyük darbe

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.