6nm MediaTek Helio G yonga seti sonbaharda geliyor

Dimensity yonga seti serisi ile taşınabilir dünyada kıymetli bir muvaffakiyet yakalayan MediaTek öbür taraftan Helio G serisi üzerinde de çalışıyor. Yaz aylarından sonra çok daha verimli bir seri göreceğiz.

Helio G97 mi geliyor?

Helio G serisinin amiral gemisi pozisyonunda olan Helio G96 yonga seti 2 adet Cortex-A76 ve 6 adet Cortex-A55 çekirdeği barındırıyordu. Grafik tarafında ise G57 MC2 ünitesi yer alıyordu. 12nm süreci nedeniyle verimlilik tarafında biraz geride kalıyordu.

Dimensity 8100 geliyor

1 gün evvel eklendi

Firmanın Next-G ismiyle hazırladığı yeni Helio G yonga seti ise 6nm sürecine geçiş yaparak verimlilik tarafında değerli bir sıçramaya imza atıyor. 6nm süreci sonraki tüm yonga setleri için mi yoksa en zirveden başlayarak aşağıya hakikat artan bir strateji mi uygulanacak bilinmiyor.

Tezlere nazaran Next-G yonga setinde Helio G96 ile birebir donanım yer alacak. Bu bakımdan Helio G97 biçiminde bir isimlendirme görebiliriz. Grafik tarafında ise optimizasyonun ihtimal dahilinde olduğu Helio G97 yonga seti birinci defa Doogee marka akıllı telefonda kullanılacak. MediaTek’in yaz aylarında bir tanıtım yapması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Helio G97 mi geliyor?

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.