ABD, Rusya’da kripto para kullanımını kısıtlayacak

Ukrayna işgali sebebiyle Rusya’ya teknoloji ve finans alanında ambargolar uygulayan ABD, ülkede kripto para kullanımını kısıtlayacak bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. ABD Senatör’ü Elizabeth Warren, Rus vatandaşların bankalara uygulanan yaptırımlardan kaçmak için kripto para ünitelerini kullanıyor olabileceklerini söyledi.

Kısıtlamalar artıyor

Birinci olarak NBC tarafından bildirilen yeni yasa tasarısı, Rusya’da bulunan banka ya da başka finans kuruluşlarının müşteri cüzdanlarına yapılan transferlerin tanımlanmasını ve bilgilerin nizamlı olarak Hazine Departmanına rapor edilmesini gerektirecek. Bununla birlikte şimdi tüm ayrıntıları paylaşılmayan yasanın yaptırımlardan kaçan kuşkulu süreçlerin tespit edilmesini kolaylaştıracağını söyleyebiliriz.

Rusya’ya internet ambargosu başladı

2 gün evvel eklendi

Büyük kripto para platformları, yasa tasarısına karşılık olarak yaptırımlardan kaçınmanın mümkün olmadığını söylese de ABD Senatörü, ”Hatalılar, kripto para ünitesini gölgede para taşımak için kullanabilir, Putin ve yandaşlarına ekonomik yaptırımlardan kaçmak için bir kapı açabilir” kelamlarını lisana getirdi.

  • Anasayfa
  • Hayat
  • Kripto Para Haberleri
  • ABD, Rusya’da kripto para kullanımına kısıtlama getiriyor

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.