ABD Uzay Kuvvetleri, olası misyonlara uzayın dijital ikiziyle hazırlanacak

ABD Uzay Kuvvetleri, uzay ortamının sanal bir kopyasının geliştirilmesi için Slingshot Aerospace ile anlaştı. 39 aylık bir kontrat kapsamında Slingshot Aerospace, Digital Space Twin ve Slingshot Laboratory teknolojilerini geliştirmek için 25,2 milyon dolar alacak.

Uydu fırlatmak için de kullanılabilecek

Digital Space Twin, ABD Uzay Kuvvetleri’nin mevcut ve gelecekteki tehditleri tahlil etme ve bunlara karşılık verme yeteneklerini düzgünleştirmeye yardım edecek. Simülasyon, kullanılmak istenilen anda alanın gerçek vakitli durumunu gösterecek. Digital Space Twin, yörüngedeki objelerin gerçek vakitli haritasını ve uzay hava durumu datalarını fizik tabanlı modellemelerle birleştirecek.

Simülasyon ayrıyeten yörüngeye uydu fırlatılması gerektiğinde en inançlı, en süratli ve en tesirli yolunu modelleyip ve değerlendirebilecek.

Xiaomi’nin yeni NAVEE N65 elektrikli scooter’ı Avrupa’ya geliyor

1 gün evvel eklendi

Kontrat kapsamında yer alan Slingshot Laboratory ise astrodinamiğin temellerini ve gelişmiş kavramlarını öğreten bir eğitim programı olacak. Programdaki asıl emel olarak öğrencilerin kendi sanal ortamlarını yöneterek operasyonel ortamlarda daha süratli ve daha uygun karar vermelerine imkan tanıyacak temel teorileri öğrenmelerini sağlamak gösteriliyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Öteki Yazılım Haberleri
  • ABD Uzay Kuvvetleri, uzayın dijital ikizini kullanacak

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.