Adobe Premiere Pro, yapay zekayla müzik ve görüntüyü senkronize edebilecek


Adobe, editörlerin ve içerik oluşturucuların müziği, görüntü içeriğinin müddetine uyacak formda yine zamanlamasına imkan tanıyan yapay zeka dayanaklı Remix özelliğini Premiere Pro‘da kullanıma sunuyor. Ayrıyeten, platforma daha süratli konuşma metinleştirme de ekleniyor.

Premiere Pro’ya gelen yeni özellikler

Adobe, Premiere Pro’ya getirdiği yeni Remix özelliğiyle müzikleri görüntülerle senkronize etmeyi planlıyor. Daha evvel beta olarak sunulan özellik, Adobe Sensei aracılığıyla müziği tahlil ederek görüntü müddetine uyacak biçimde düzenliyor. Şirket, Remix sayesinde uzun müddetler alan müziği düzenleme işinin bir yapay zeka tarafından çok daha süratli bir halde gerçekleştirildiğini söylüyor.

Chrome OS 98 yayınlandı: İşte sunulan yenilikler

6 sa. evvel eklendi

Adobe ayrıyeten konuşmaların metne dönüştürülmesini de hızlandırıyor. Şirket, bu sayede görüntülere alt yazı eklemenin çok daha kısa süreceğini belirtiyor. Intel Core i9 ve Apple M1 tabanlı sistemlerde Speech to Text suratının 3 kat ve öbür sistemlerde 2 kat uygunlaştırıldığını söylüyor. Ayrıyeten sunulan indirilebilir lisan paketleri, çevrimdışı çalışmayı da mümkün kılacak.

10-bit 420 HEVC formatlı projeler artık Intel yahut NVIDIA grafikli Windows sistemlerinde 10 kata kadar daha süratli dışa aktarabilecek. Bunlarla birlikte Premiere Pro, M1 Pro ve M1 Max işlemcili yeni 2021 MacBook Pro modellerinde ekran çentiğine uyumlu çalışacak.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Öbür Yazılım Haberleri
  • Adobe Premiere Pro, birçok yeni özelliğe kavuştu

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.