Airbnb, çalışanlarına kalıcı uzaktan çalışma seçeneği sunuyor

Covid-19 ile birlikte birçok şirket uzaktan çalışma sistemine geçiş yapmış fakat daha sonrasında kimi şirketler kademeli olarak çalışanlarını ofise geri çağırmıştı.  Airbnb, geçtiğimiz günlerde yaptığı yeni bir açıklamayla birçok çalışanının tam vakitli uzaktan çalışmaya devam edebileceğini belirtti.

Airbnb, esnek çalışma ortamı sunuyor

Airbnb, uzaktan çalışmaya müsaade vermekle birlikte çalışanlarının yıl boyunca yüz yüze buluşmasını sağlamak ismine periyodik olarak takım toplantıları, saha dışı ve toplumsal etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.

Şirketin CEO’su Brian Chesky, çalışanlarına gönderdiği e-postada: “Şimdi, insanları bir ofiste görmemenin tasasını anlıyorum – onları göremediğiniz halde çalışanlarınızın işlerini yapıp yapmadığını nasıl anlarsınız? Benim için kolay: Sana güveniyorum ve esneklik lakin grubundaki insanlara güvendiğinde işe fayda. Uzaktan ne kadar çok şey başarabileceğinizi gösterdiniz. Son iki yılda, uzaktan çalışırken pandemide yol aldık, şirketi sıfırdan tekrar inşa ettik, halka açtık, tüm hizmetimizi yükselttik ve rekor çıkarlar bildirdik. Esnekliğin Airbnb için işe yaradığı açık.” tabirlerinde bulundu.

E Ink, yeni Gallery 3 ile daha süratli bir tecrübe sunuyor

3 gün evvel eklendi

Airbnb, konuttan yahut ofisten çalışma özgürlüğünü tanımasıyla birlikte ayrıyeten çalışanların, ülkenin rastgele bir yerinden çalışmayı tercih edebileceklerini söylüyor. Şirket, kent değiştiren çalışanların maaşında değişikliğe gidilmeyeceğini belirtti.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Airbnb, çalışanlarına kalıcı uzaktan çalışma seçeneği sunuyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.