AirPods ve öteki aksesuarlar da USB Tip-C formatına geçiyor

Apple’ın iPhone 15 serisi ile birlikte ikonik Lightning temasını terk ederek USB Tip-C formatına geçiş yapacağı bir müddettir konuşuluyor. Avrupa başta olmak üzere makul ülkelerin standart bir ilişki noktası kullanılmasını istemesi Apple’ın gelecek planlarını değiştirmesine yol açtı.

AirPods ve öbür aksesuarlarda USB Tip-C dönemi

Gelen yeni bilgilere nazaran AirPods, MagSafe Batarya paketi, Magic klavye ve fare üzere pek çok aksesuar eserinde Lightning ilişkisi yerine USB Tip-C temasına yer verilecek. Böylelikle iOS ekosisteminde kıymetli bir geçişin startı verilmiş olacak.

Apple, iPhone’daki Lightning portunu Type-C olarak değiştirebilir

5 gün evvel eklendi

Apple daha süratli ve ve çift taraflı kullanım imkânı sağlayan Lightning portunu iOS ekosisteminde yıllardır kullanıyor. Öteki ekosistemler ile katiyen ortak noktada buluşmak istemeyen Apple bu nedenle birden fazla standart ortaya çıkmasına neden olmuştu.

Ülke idareleri ise bir meskende yalnızca tek bir kablo standardına yer vererek etraf kirliliğinin azaltılmasını istiyor. Avrupa Birliği yakın periyotta bunu mecburilik haline getirecek. Apple böylelikle baskıları da azaltmış olacak.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple aksesuarlarında USB Tip-C periyodu başlıyor

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.