Akıllı telefon işlemcilerinin pazar hisseleri paylaşıldı: MediaTek liderliği sürüyor

Counterpoint tarafından 2021’in dördüncü çeyreği global akıllı telefon yonga pazarı hakkında yeni bilgiler paylaşıldı. Geçtiğimiz yıla kıyasla son çeyrekte yonga sevkiyatları yüzde 5 artarken, MediaTek’in liderliği devam ediyor.

Qualcomm’dan büyük yükseliş

Paylaşılan bilgilere nazaran yonga pazarında yüzde 33’lük bir hisse ile liderliğini sürdüren MediaTek, stok düzeltmeleri sebebiyle sevkiyatlarını azaltsa da Dimensity serisi ile büyük bir muvaffakiyet gösterdi. Başkan firmayı takip eden Qualcomm ise yetersiz üretim kapasitelerine karşın büyük bir ilerleme kaydetti ve yüzde 18’lik bir büyüme göstererek yüzde 30’luk bir hisseye sahip oldu.

Apple iOS aygıtlar için kendi 5G modemini gelişterecek

1 gün evvel eklendi

Dördüncü çeyrekte iPhone 13 lansmanı ve bayram dönemi ile birlikte sevkiyatlarını arttıran Apple üçüncü sıraya ismini yazdırırken, müşteri tabanını genişleten ve günümüzde HONOR, realme, Motorola, ZTE, Transsion ve Samsung üzere şirketlere eser tedarik eden UNISOC, 2021’in 4. çeyreğinde yüzde 11‘lik bir hisseye ulaşarak dördüncü oldu. Beşinci sırada yer alan Samsung ise yüzde 5’lik toplam hissesinden yüzde 1 kaybetti ve beşinci sıraya yerleşti.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Akıllı telefon yongalarında MediaTek’in liderliği devam ediyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.