Amazon beklentilerin altında kaldı, payları düştü

Teknoloji dünyasının ve haliyle kripto para dünyasının yakından takip ettiği bilançolardan birisi olan Amazon da resmi açıklamasını yaptı. Rivian elektrikli araç yatırımı adeta kâbusa dönen Amazon bu nedenle tablolarda ziyan açıkladı.

Amazon büyük ziyan etti

Firmanın açıkladığı yılın birinci çeyrek raporlarına nazaran elde edilen toplam gelir 116.4 milyar dolar olarak gerçekleşti ve yüzde 7 artış oldu. 2001 yılından bu yana en düşük büyüme ve birinci sefer iki çeyrek üst üste tek haneli büyüme sayılarına imza attı.  Amazon web servisleri 18.44 milyar dolar elde ederek yüzde 36.5 büyürken reklam kısmı de 7.88 milyar dolar ile yüzde 23 artış gösterdi. 

Apple birinci çeyrek satışları nasıl?

1 sa. evvel eklendi

Brüt olarak 4 milyar dolar civarında net gelire imza atmış olsa da Rivian elektrikli araç yatırımı bu çeyrekte 7.6 milyar dolarlık ziyan getirdi. Böylelikle net ziyan 3.8 milyar dolar oldu. Rivian’ın Pazar bedeli bu periyotta yarı yarıya düştü.

Firma yılın ikinci çeyreğinde de küçük ölçüde artış bekliyor. Prime Day etkinliklerinin Temmuz ayına sarkması, Ukrayna savaşının ekonomik tesirleri ve pandeminin devam etmesi bunda en büyük etkenler. Amazon’un payları açıklama ile yüzde 10 kıymet kaybetti. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Amazon sakinliğe giriyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.