Amazon Fire 7, USB-C girişi ile güncellendi

USB-C’nin üniversalliği her geçen gün daha da artıyor. Hükümetlerin bile yasalar ile standartlaştırmayı düşündüğü bu teknoloji, günden güne daha çok aygıta yayılıyor. Geçtiğimiz yıl, Kindle Paperwhite okuyucusunu USB-C ile güncelleyen Amazon, artık bir aygıtını daha güncelledi.

Yeni Fire 7 daha yüksek performans ve USB-C ile geliyor

Amazon’un Fire tablet ailesinin giriş düzey modeli Fire 7, 2019 yılından sonra birinci sefer güncellendi. Güncellemenin en dikkat çeken yanı ise microUSB girişinin USB-C ile değiştirilmesi oldu. Fire 7, Amazon’un birinci USB-C destekleyen tableti olmasa da artık bu portun kullanılması çok âlâ bir haber.

USB-C girişli AirPods ve Mac aksesuarları geliyor

3 gün evvel eklendi

Ayrıyeten Amazon, yeni 4 çekirdekli işlemci ile aygıtın %30 daha yüksek performans vereceğini de belirtti. Aygıt, evvelki kuşaktaki 1GB RAM’i ise 2GB’a çıkartmış lakin 7 inçlik ekran hala 1024×600 çözünürlüğünde. Aygıtın kameraları ise 2MP 720p çözünürlüklü sensörler ile güncellenmiş. 16 ve 32GB seçenekleri sunan Fire 7, reklamlar ile birlikte 59.99 dolardan başlayarak ön siparişe açılmış durumda. USB-C’nin gitgide standart olduğu bu günlerde, diğer port kullanan firmalar tenkit almaya devam edecek üzere gözüküyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Tablet Haberleri
  • Amazon Fire 7 3 yıl sonra güncellendi

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.