Amazon, toplamda 68 fizikî mağazasını kapatıyor

Amazon, yaptığı bir açıklamayla fizikî mağazaların birçoğunu kapatma kararı aldığını duyurdu. Şirket, bu kapsamda ABD ve Birleşik Krallık’taki toplam 68 adet Pop Up, Books ve 4-star mağazaları kapatacağını söyledi lakin yüz yüze perakendeciliğin değerini bildiklerini ve bundan vazgeçmeyeceklerini belirtti.

Market ve giysi mağazalarına odaklanacak

1994 yılında çevrimiçi kitapçı olarak kurulan Amazon, birinci fizikî kitap mağazası olan Amazon Books‘u Kasım 2015’te açtı. Daha sonrasında ABD’nin birçok noktasında kitapçı açarak bu mağazalarının sayısını artırdı.  Şirket, Eylül 2018’de ise birinci Amazon 4-star mağazasını müşterilerine sundu. 4-star mağazalarda web sitesinde 4 yıldız yahut daha yüksek puanlı eserler satılıyordu.

Şirketten yapılan yeni bir açıklama Books ve 4-star mağazalarla birlikte AVM üzere yerlerde açılan daha küçük Pop Up’ların da ABD ve Birleşik Krallık’ta kapatılacağını duyurdu. Amazon’un bu kararı almasının sebeplerinden birisi olarak mağazalardan istedikleri performansı alamaması gösteriliyor.

Amazon, Ocak ayının sonlarında birinci fizikî giysi mağazası olan Amazon Style’ı açmıştı. Ayrıyeten şirketin fizikî marketleri de hala müşterileriyle buluşuyor. Şirket, mevcut kapatma kararıyla büsbütün fizikî perakendecilikten vazgeçmiyor ve farklı teşebbüslerle denemelerine devam edecek.

Airbus, hidrojen yakıtlı motor testleri için A380 sağlayacak

5 gün evvel eklendi

Amazon, mağazaların ne vakit kapanacağına dair bir vakit çizelgesi paylaşmadı lakin kapanmaların pozisyonlara nazaran değişeceğini aktardı. Ayrıyeten buralarda çalışanların şirkette öteki konumlarda iş bulmalarına yardımcı olacağını ve ayrılmak isteyenlere de kıdem tazminatları verileceğini duyurdu.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Amazon, toplamda 68 fizikî mağazasını kapatıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.