Amazon’un Türkiye’deki birinci lojistik üssü açılıyor: Bini aşkın şahsa istihdam sağlanacak

Amazon bilhassa Prime üyeliğindeki düşük fiyatı ile ülkemizde bir oldukça seviliyor. Geçtiğimiz saatlerde de Türkiye için hoş bir haber açıkladılar.

Amazon’un Türkiye’deki birinci lojistik üssü açılıyor

Amazon bu sabah saatlerinde yaptığı açıklamada Türkiye’deki yatırım planlarını kamuoyu ile paylaştı. Yapılan açıklamaya nazaran Amazon Türkiye’deki birinci lojistik üssünü açmak için hazırlanıyor. Duyuruya nazaran Amazon’un Türkiye’deki birinci lojistik üssü Sonbahar 2022’de açılacak. Bu lojistik üs ile birlikte Amazon bini aşkın bireye istihdam yaratmayı planlıyor. Yeni kurulacak lojistik üssü için 100 milyon doların üzerinde bir yatırım planlanırken, son devirde artan müşteri talebinin karşılanması hedefleniyor. 

Amazon, Tuzla’da kurulacak yeni Amazon Lojistik Üssü için mühendislik, insan kaynakları, muhasebe, operasyon ve bilgi süreç (IT) üzere merkez işlevleri için işe alım süreçlerini başlatırken, müşteri hizmetleri ve lojistik takımları için alımlar ise önümüzdeki aylarda başlayacak. Amazon halihazırda dağıtım hizmetlerini sağlayan iş ortakları ile çalışmaya devam edecek.

Toyota Türkiye CEO’su: “Bireysel araç satışları çok zayıfladı”

1 gün evvel eklendi

Amazon’un Türkiye’ye yapacağı yatırım hakkında yorumlarını paylaşan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Lideri Ahmet Burak Dağlıoğlu,Daima vurguladığımız üzere güçlü, güçlü ve süratli büyüyen iktisadıyla Türkiye, eşsiz stratejik pozisyonu, üretim kabiliyetleri, geniş yetenek havuzu, lojistik altyapısı ve liberal yatırım ortamı üzere avantajları sayesinde milletlerarası yatırımcıların odağında. Sahip olduğumuz bu kıymet önerisi ile, Ar-Ge, tasarım, üretim, lojistik, eğitim ve idare üzere birçok alanda milletlerarası yatırımcıların faaliyetleri için bölgesel bir merkez olma özelliği taşıyoruz. Amazon’un Türkiye’deki birinci lojistik üssü olacak, sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşümü önceliklendiren ve istihdam oluşturan yatırım kararı da bu söylemlerimizin somut bir örneği oldu. Bu yatırım, Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde daima gelişen lojistik altyapımızın son yıllarda büyük ivme kat eden e-ticaret dalımızın iç pazarda ve ihracat pazarlarında daha da güçlenmesi için epeyce kıymetli. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi olarak sürecin en başından beri takip ettiğimiz ve Amazon grubu ile hem alanda hem de bürokratik süreçlerde yakından çalışarak takviye olduğumuz bu yatırım kararını bugün kamuoyu ile paylaşmanın memnuniyeti içerisindeyiz. Ülkemize güvenip yatırım yapan Amazon grubuna şükranlarımızı sunuyoruz,” dedi.

Amazon Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Lider Yardımcısı Stefano Perego, “Türkiye’deki birinci lojistik üssümüzün açılışını İstanbul’da yapmanın memnunluğunu yaşarken, bu vesileyle Türkiye’ye olan inancımızın de altını çizmek istiyoruz. Tatmin edici fiyat ve yan haklar ile modern ve inançlı bir çalışma ortamı sunarak birinci yılımızda yaratacağımız bini aşkın yeni iş fırsatı için son derece heyecanlıyız,” açıklamasında bulundu. 

Perego kelamlarına  “İşe alım süreçlerinde değişen deneyim ve eğitim geçmişlerine sahip adaylar için çeşitlilik ve kapsayıcılık anlayışı ile meslek fırsatları sunuyoruz,” şeklinde devam etti.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Amazon’un Türkiye’deki birinci lojistik üssü açılıyor

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.