AMD FSR 2.0’ı duyurmaya hazırlanıyor: Büyük performans artışı sunabilir

FidelityFX çözünürlük ölçeklendirme teknolojisi ile kullanıcılardan olumlu yorumlar almayı başaran AMD‘nin yaklaşan 2022 Oyun Geliştirici Konferansı’nda‘ (GDC 2022) FSR 2.0‘ı tanıtacağı ortaya çıktı. Kıyaslama ve izleme yazılımı ile bilinen CapFrameX, aktiflikte gösterilecek FSR 2.0 demosunun manzaralarına ulaştığını argüman ediyor.

Büyük bir performans artışı sunabilir

Twitter’da paylaşılan bilgilere nazaran mevcut FSR’ye kıyasla büyük bir değişiklik ile gelen FSR 2.0, performansı ve görsel doğruluğu en üst seviyeye çıkarmak için daha düşük çözünürlüklü bir sahneyi yükseltmeye yönelik yeni bir teknik olan Temporal Upscaling üzerine kurulacak.

Ekran kartları MSRP fiyatlarına düşmeye devam ediyor

1 hf. evvel eklendi

Bununla birlikte şirketin etkileyici performans ve manzara kalitesine ulaştığını söyleyen CapFrameX, ayrıyeten AMD’nin orjinal çözünürlükten bile daha düzgün bir kalitesi sunmayı hedeflediğini dile getirdi. Nvidia’nın DLSS ve Intel’in XeSS teknolojilerine kıyasla rastgele bir yapay zeka hızlandırması gerektirmeyen teknoloji, görünüşe nazaran daha geniş bir GPU yelpazesine hizmet vermeye devam edecek. 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • AMD’nin ölçeklendirme teknolojisi FSR 2.0 argümanlı geliyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.