AMD gelirleri tarihi bir rekor kırdı

Bilhassa pandemi devrinde başlayan ağır talebi düzgün yöneten AMD rekorlar kırmaya devam ediyor. Firma tarihinin en yüksek geliri ve operasyon kârı yılın birinci çeyreğinde elde edildi. Bu yıl hayli sıcak geçeceğe benziyor. 

AMD tarihi bir rekor kırdı

Firma tarafından yapılan açıklamaya nazaran yılın birinci çeyreğinde elde edilen gelir 5.9 milyar dolara ulaştı. Yıl bazında yüzde 71 artış kaydedildi. Xilinx iştiraki bu devirde 559 milyon dolar ile gelirlere katkı yaptı. Operasyon kârı ise 2.8 milyar dolar ile yıl bazında yüzde 33 büyüdü. Net kâr 786 milyon dolar ile tekrar yüzde 42 büyüme yaşadı. 

AMD Mero yongası nedir?

1 gün evvel eklendi

Bilgisayar kısmı 2.8 milyar dolar ile yüzde 33 büyürken Sunucu ve Yarı Özel Tasarım kısmı 2.5 milyar dolar ile yüzde 88 büyüdü. Bilhassa EPYC işlemciler ve konsol satışları bu periyotta yüzleri güldürdü. Bu periyotta çeşitli satın alma bedelleri nedeniyle 886 milyon dolarlık ziyan oluştu lakin genel tabloyu eksiye indiremedi. 

Mevcut çeyrekte AMD bir rekor daha kırmayı hedefliyor. Toplam gelirin 6.5 milyar dolar düzeyine çıkması beklenirken Xilinx ve Pensanto satın alımlarının ödemeleri olduğu için faaliyet kârının bir ölçü düşebileceği ön görülüyor. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • AMD rekorlara doymuyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.