AMD Mero yongası ortaya çıktı: Pekala ne işe yarayacak?

AMD’nin masa üstü sistemler için RDNA 3, sunucu sistemleri için CDNA 3 mimarisini hazırladığını biliyoruz. Bununla birlikte farklı dallara yönelik özel dizaynlar da geliştiriyor. Yavaş yavaş sanal gerçeklik kaskları da radara giriyor. 

AMD Mero nedir?

AMD Mero ismiyle benchmark testlerinde ortaya çıkan yeni yonga tasarımı Magic Leap şirketinin yeni jenerasyon varlıklı gerçeklik kaskı için geliştiriliyor. 4 adet Zen 2 çekirdeği olduğu kestirim edilen yongada RDNA 2 grafikler yer alıyor. 

AMD Instinct MI300 özellikleri ortaya çıktı

3 gün evvel eklendi

720×920 piksel çözünürlüğe sahip olan kaskta işletim sistemine 1GB RAM ayrılmış. Öteki ayrıntılar bilinmiyor. Magic Leap Demophon ismiyle Android 10 tabanlı bir x86 işletim sistemi kullanılıyor. 

Magic Leap bu yeni kaskı ne vakit piyasaya çıkaracak bilinmiyor lakin AMD’nin sanal gerçeklik kasklarına ufaktan göz kırptığı da açık. Muhtemelen güç verimliliğini ön plana alan yongalarla bu dalda de bir gelir modeli oluşturabilir. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • AMD Mero yongası nedir?

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.