AMD Radeon RX 6500 XT Avrupa’da MSRP fiyatına geriledi

Tanınan kripto para ünitesi Ethereum’un pay kanıtı’na (Proof of Stake) geçişi yaklaştıkça ekran kartı fiyatlarında düşüşler yaşanmaya başladı. Şimdiki ekran kartı modelleri hakkında piyasa araştırması yürüten Tom’s Hardware, AMD’nin giriş düzeyi Radeon RX 6500 XT modelinin MSRP fiyatına düştüğünü bildirdi. 

Fiyat düşüşleri üst düzey ekran kartlarına da yansıyabilir

Alman perakendeci Mindfactory sitesinde satışa sunulan yeni kartın ASRock Phantom Gaming D OC ve Powercolor Fighter modelleri 229 Euroluk bir fiyat ile listenirken, MSI Radeon RX 6500 XT Mech, Sapphire Pulse Gaming ve XFX Black Gaming modelleri 240 Euro fiyat etiketi ile satışa sunuluyor. Modelin 209 Euro MSRP fiyatına sahip olduğunu düşünürsek fiyatların epeyce gerilediğini söyleyebiliriz.

AMD’nin yeni grafik şoförü oyun performanslarını arttırıyor

6 gün evvel eklendi

4GB GDDR6 bellek, 64-bit data yolu ve Navi 24 çekirdeğine sahip olan RX 6500 XT, AMD’nin maliyeti düşürmek ismine birçok özellikten fedakarlık yaptığı bir ekran kartı olsa da fiyatların düşme eğiliminde olması önümüzdeki aylarda üst düzey GPU’ları da etkileyebilir.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Ekran kartları MSRP fiyatlarına düşmeye devam ediyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.