AMD Radeon RX 7900 XT 92 TFLOPS güce ulaşabilir

AMD’nin merakla beklenen RDNA 3 tabanlı ekran kartlarından yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Paylaştığı gerçek bilgiler ile bilinen Greymon55, 75 TFLOPS FP32 performansı sunması beklenen Radeon RX 7900 XT’nin 92 TFLOPS’a kadar ulaşabileceğini sav ediyor.

Performansı ile şaşırtabilir

Yeni amiral gemisi ekran kartı hakkında paylaşılan yeni pahanın RDNA2 tabanlı RX 6900XT modelinden dört kat daha yüksek bir performansa işaret ettiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte 15.360 akış işlemcili yeni GPU’nun saat suratlarının da 2,5 GHz’den 3 GHz’ye ulaşması bekleniyor.

Nvidia’nın, 900W TDP’li yeni bir ekran kartı ortaya çıktı

1 gün evvel eklendi

Görünen o ki birinci 100 TFLOPS performansın üzerine geçme konusunda kırmızı grup hayli savlı geliyor. Lakin bu mevzuda şirketin rakibi Nvidia da  Ada Lovelace RTX 40 serisinde kıymetli değişikliklere giderek kırmızı takıma karşılık verebilir. AMD Radeon RX 7000 serisinin yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • AMD Radeon RX 7900XT performansı ile şaşırtabilir

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.