AMD Radeon RX6000 serisi son bir yılın en düşük fiyatlarını gördü

Ekran kartı kesiminde tedarik ve stok meseleleri yaşanmaya devam ederken, birçok üretici önümüzdeki aylarda dalın eski haline geri döneceğini düşünüyor. 3DCenter tarafından paylaşılan yeni bir rapora nazaran, AMD RX60xx ekran kartlarının fiyatları son 13 ayın en düşük düzeylerine geriledi.

Fiyatlarda düşüş sürüyor

Ekran kartı fiyat grafiğine baktığımızda Ocak ayında MSRP fiyatından yüzde 177 daha değerliye satılan Nvidia RTX 30xx kartları, Şubat ayında yüzde 157’ye kadar gerilerken, AMD RX 60xx serisi sırf birkaç hafta içerisinde yüzde 163 oranından yüzde 145’e kadar düşmüş durumda.

Nvidia’nın Hopper mimarisi savlı geliyor: İşte ayrıntılar

6 gün evvel eklendi

Almanya ve Avusturya’da giriş düzeyi Radeon RX 6500XT ve GeForce RTX 3050‘nin MSRP fiyatlarına ulaşmaya başladığını bildiren 3DCenter, RTX 3070 ve RTX 3090 üzere kartların yüksek fiyatlarını koruduğunu söylüyor. Yeni sayılar ekran kartlarında 100 dolara kadar bir düşüşe işaret ederken, tanınan kripto para ünitesi Ethereum’da yapılacak değişiklikler bu düşüşün devam etmesine yol açabilir.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Ekran kartlarında fiyat düşüşü devam ediyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.