AMD Ryzen 7000 APU’lar RTX 3060 performansı sunabilir

Zen 4 mimarili Ryzen 7000 işlemciler üzerinde hazırlıklarını sürdüren AMD‘den yeni sızıntılar geldi. Güvenilir sızıntı kaynağı Greymon55, AMD’nin 35W ila 45W aralığında bir güç ihtiyacına gereksinim duyacak Ryzen 7000HS ve Ryzen 7000H Phoenix APU’larının, Nvidia’nın 60W’lık RTX 3060M Max Q modeli ile tıpkı performansı sunacağını tez ediyor.

Performansı ile şaşırtabilir

Şimdi tüm teknik ayrıntıları bilinmiyor ancak AMD’nin Ryzen 7000 serisi taşınabilir işlemcilerinin entegre RDNA 3 grafik tahlili ile birlikte iki farklı seriye ayrılması bekleniyor. Bunlar ortasından yeni ayrıntıları paylaşılan Phoenix serisi ince ve hafif dizüstü bilgisayara güç verirken, Dragon Range yüksek performanslı modellerde karşımıza çıkacak. RTX 3060 Max Q modeli ana modele kıyasla her ne kadar gücü kırpılmış bir model olsa da, paylaşılan bedelin hafif oyun bilgisayarları için epeyce düzgün bir gelişme olacağını söyleyebiliriz.

Nvidia RTX 4090 hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı

1 hf. evvel eklendi

Ayrıyeten Phoenix APU’larının RTX 3060’a kıyasla 5 nm süreç teknolojisi ve potansiyel olarak sahip olacağı daha yüksek saat suratları düşünüldüğünde APU sistemlerde yeni bir devir görebiliriz.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • AMD Ryzen 7000 APU’lar RTX 3060’a rakip olabilir

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.