AMD Ryzen 7000 işlemciler hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı: Üretim yakında başlıyor

Zen 4 Raphael mimarisi üzerinde çalışmalarını sürdüren AMD, masaüstü Ryzen 7000 işlemcilerini önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Daha evvel AMD’nin yol haritasına ulaşmayı başaran emniyetli sızıntı kaynağı Greymon 55, işlemcilerin üretimi hakkında yeni bilgiler paylaştı.

Üretim yakında başlıyor

Twitter üzerinde yeni açıklamalarda bulunan kullanıcı, AMD’nin ”paketleme tesisinin tüm işleri şimdiden hazırladığını ve önümüzdeki ay yahut Mayıs ayının başlarında seri üretime başlayacağını” bildirdi. Bununla birlikte şirketin Temmuz 2020’de tanıtılan ve Kasım ayında piyasaya sürülen Zen 3 mimarisi göz önüne alındığında, Zen 4 işlemcilerin tarifi ve piyasaya sürülme aralığının dört ila beş aylık bir vakit alabileceğini söyleyebiliriz.

AMD Ryzen 7000 serisi detaylanıyor: TDP bedeli yükselecek

5 gün evvel eklendi

Uzun müddetler desteklenen ve kullanıcıların beğenisini kazanan AM4 soketini geride bırakarak Ryzen 7000 ile birlikte büsbütün yeni bir soket yapısına geçiş yapmayı planlayan AMD, Intel’in 13.nesil Raptor Lake işlemcileri ile rekabet edecek.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • AMD Ryzen 7000 işlemcilerin üretimi başlıyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.