AMD Ryzen Threadripper 5000 PRO işlemciler tanıtıldı

AMD’nin iş istasyonlarına yönelik olarak hazırladığı Zen 3 tabanlı Ryzen Threadripper 5000 serisi merakla beklenirken birinci olarak kurumların merakı giderilecek. Ryzen Threadripper 5000 PRO işlemciler tanıtıldı.

Ryzen Threadripper 5000 PRO işlemciler neler ?

Ryzen Threadripper 5000 PRO işlemci serisi kurumlara yönelik olarak firmanın en yeni güvenlik tahlilleri ile birlikte geliyor. PRO Security güvenlik tahlili, PRO Management yönetim tahlili, AMD Secure Memory donanım tabanlı bellek şifreleme ve tehditleri tespit eden AMD Shadow Stack en kıymetlileri ortasında. Ayrıyeten pek çok profesyoneliçerik üretim yazılımı da tüm Threadripper serileri ile uyumlu hale getirilmiş.

UCIe yonga irtibat teknolojisi duyuruldu

5 gün evvel eklendi

AMD’nin yeni jenerasyonda çekirdek sayısını ve ısıl tasarım gücünü arttırmadığı bunun yerine turbo suratları bir ölçü daha üst çektiği görülüyor. En zirvede 64 çekirdekli Ryzen Threadripper PRO 5995WX modeli yer alırken giriş düzeyinde de 12 çekirdekli Ryzen Threadripper PRO 5945WX bulunuyor. Bu kuşakta 24 çekirdekli bir üyeyi de birinci sefer görüyoruz. Böylelikle toplam sayı 5 oluyor.

Lenovo ThinkStation P620 iş istasyonu Ryzen Threadripper 5000 PRO serisinin birinci müşterisi olacak. Evvelki kuşakta de Lenovo özel bir iş birliğine imza atmıştı. Ryzen Threadripper 5000 PRO serisinin yaz aylarında piyasada olması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • AMD Ryzen Threadripper 5000 PRO özellikleri açıklandı

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.