AMD Ryzen Threadripper 5000 serisi detaylanıyor

Zen 3 mimarisini birinci olarak sunuculara ve sonrasında şahsî bilgisayarlara sunan AMD, yavaş yavaş Threadripper serisine el atıyor. Ryzen Threadripper 5000 serisi birinci etapta kurumsal pazara sunulacak.

Ryzen Threadripper 5000 serisi neler sunacak?

Zen 3 mimarisi ile daha âlâ bir performans ve daha yeterli bir verimlilik sunması beklenen Ryzen Threadripper 5000 serisi ile ilgili AMD’nin üretici ortaklara yavaş yavaş bilgilendirme yapmaya başladığı tabir ediliyor.

AMD’den yeni muvaffakiyet

2 hf. evvel eklendi

AMD’nin yeni kuşakta çekirdek sayısını ve ısıl tasarım gücünü arttırmadığı bunun yerine turbo suratları bir ölçü daha üst çektiği görülüyor. En dorukta 64 çekirdekli model yer alırken giriş düzeyinde de 12 çekirdek bulunuyor. Bu jenerasyonda 24 çekirdekli bir üyeyi de birinci sefer görüyoruz. Böylelikle toplam sayı 5 oluyor.

Ryzen Threadripper 5000 serisi birinci olarak PRO isimlendirmesi ile piyasada olacak. Lenovo ThinkStation P620 iş istasyonu modelinin birinci eser olduğu belirtiliyor. Evvelki jenerasyonda de Lenovo özel bir iş birliğine imza atmıştı. Ryzen Threadripper 5000 PRO serisinin yaz aylarında piyasada olması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Ryzen Threadripper 5000 özellikleri belirginleşiyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.