AMD’nin kırpılmış Playstation 5 APU’larını madencilere sattığı ortaya çıktı

Ekran kartlarında yaşanan tedarik ve stok kasvetleri sebebiyle üreticilerin farklı madencilik aygıtlarına yöneldiklerini görüyoruz. Günümüzde Playstation 5’te kullanın APU’nun kırpılmış versiyonlarını piyasaya sürmeye başlayan AMD’nin, bu APU’ları kripto madencilere sattığı tez ediliyor.

Madencilik için özel olarak tasarlandığı tez ediliyor

ASRock’ın 13.499 euro fiyat ile satışa sunulan BC250 madencilik sistemine ulaşmayı başaran Komachi isimli bir Twitter kullanıcısı, sistemde kullanılan 12 adet AMD BC-250 ekran kartının Playstation 5 APU’suna dayandığını bildirdi. BC-250’nin kimi fonksiyonel hesaplama çekirdekleri çıkartılan ve farklı olarak tasarlanan bir Playstation 5 APU’su olduğunu sav eden kullanıcı, sistemin toplam 610 MH/s yonga başına ise 50 MH/s kazım oranına ulaşabildiğini söylüyor.

AMD Ryzen 7000 serisi detaylanıyor: TDP pahası yükselecek

4 gün evvel eklendi

Geçtiğimiz aylarda madencilik çiftlikleri ile özel muahedeler gerçekleştirdiği ortaya çıkan Nvidia’dan sonra AMD tarafından da benzeri bir atağın gelmesinin epey şaşırtan olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü masaüstü ekran kartlarının yanı sıra Playstation 5’e ulaşmak isteyen birçok kullanıcı günümüzde stok sıkıntıları ile karşılaşıyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • AMD’nin Playstation 5 APU’su madencilik sisteminde gözüktü

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.