Among Us atağa uğradı, sunucular çöktü

Pandemi ile birlikte en fazla oynanan oyunlardan birisi haline gelen ve kolay bir mantığa dayanan yapısıyla sevilen Among Us hücuma uğradı. DDoS formunda yapılan hücum sonrasında geliştiriciler uzun bir uğraş verdi.

Among Us oyununa siber akın

24 Mart tarihinde gerçekleştirilen DDoS saldırısı sonrasında ABD ve Avrupa sunucuları çöktü. Oyuncular uzun müddet oyuna giriş yapamadı. Geliştirici grup Innersloth haftasonu boyunca sunucuları yine ayağa kaldırmak için uğraştı.

PlayStation’ın Game Pass şekli servisi duyuruldu

7 sa. evvel eklendi

2020 yılında da oyun akına uğramış ve milyonlarca oyuncu mağdur olmuştu. Bu atağın kim tarafından gerçekleştirildiği bilinmiyor. Tam Cuma günü akşam saatlerine denk geldiği için takım hayli sitemli.

Çok kaba bir hareket olarak tanımlanan hücum sonrasında dün itibariyle sunucular tam kapasite çalışır hale getirilmiş. Oyuncuların rastgele bir badire yaşamayacağını belirten takım Twitter üzerinden anlık güncellemeler yapmaya devam edecek.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Among Us hack kurbanı oldu

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.