Anbernic RG503 oyun konsolu OLED ekran ve 4 çekirdekli işlemci ile geliyor

Son devirde Nintendo Switch OLED ve Ayaneo OLED oyun konsollarının haberleri gündeme gelirken alt düzeyde de enteresan gelişmeler yaşanıyor. 400 oyunlu klasik oyun konsollarının yerini artık emülatörlü konsollar almaya başladı.

Anbernic RG503 özellikleri ve fiyatı

Ülkemizde de ilgi görmeye başlayan Anbernic markası kaliteli IPS ekran, ARM tabanlı işlemci, SD kart ve birden fazla retro emülatörünü içerisinde barındırıyor. Daha evvel SUP üzere 400-500 oyunlu fakat sabit emülatörü olan ucuz konsollar ilgi görüyordu.

Huawei Mate Xs 2 artan performans ile geliyor

6 sa. evvel eklendi

Anbernic RG503 oyun konsolu 4 adet Cortex-A55 çekirdekli ve Mali-G52 grafik üniteli Rockchip RK3566 yonga setini temel alıyor. 4.95 inçlik 960×544 piksel çözünürlükte OLED ekran, 1GB LPDDR4 RAM ve iki adet microSD kart girişi ile sistem tamamlanıyor. Ekran PS Vita ile tıpkı paneli kullanıyor. MicroHDMI ile harici ekranlara çıktı verilebiliyor, WiFi 5 ve Bluetooth 4.2 ile denetimci bile bağlanabiliyor. 

3500mAh batarya ile 6 saate kadar kullanılabilen konsol PSP, Dreamcast, Nintendo DS, Nintendo 64 ve PlayStation 1 emülatörlerini çalıştırıyor. 64GB opsiyonel microSD kartta 4193 adet oyun yer alıyor. Bu konsollara hafıza kartı ile farklı arayüzler portlanabiliyor.  Anbernic RG503 oyun konsolu 150$ olarak Çin’de satışa sunuldu. Ülkemizde evvelki dikey versiyonu 1400TL civarında satılmaktaydı. 
 

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Anbernic RG503 satışa çıktı: İşte özellikleri ve fiyatı

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.