Android 12 aygıtlarını siber ataklara açık hale getirebilecek yeni güvenlik açığı: Dirty Pipe

Birçok teknoloji şirketi güvenlik açığı sıkıntılarıyla karşı karşıya. Şimdilerde ise Android 12 yazılım sürümüne sahip birtakım akıllı telefonlarda güvenlik açığı keşfedildi. Bu yeni keşfedilen Dirty Pipe isimli güvenlik açığı, telefonlarınızı uzaktan ataklara karşı savunmasız bırakabiliyor.

Google, siber güvenlik şirketi Mandiant’ı satın alıyor

4 gün evvel eklendi

Dirty Pipe isimli güvenlik açığı Samsung Galaxy S22 serisini hacker akınlarına açık bırakabilir

Güvenlik araştırmacısı Max Kellermann, yakın bir vakitte Android 12 yazılım sürümüne sahip belirli cihazları, uzaktan taarruzlara karşı savunmasız bırakan yeni bir Linux açığı keşfetti. Dirty Pipeveya CVE- 2022-0847 olarak isimlendirilen güvenlik açığı, Linux çekirdeğinin son sürümlerini etkiliyor.

Bu güvenlik açığı şimdiye kadar Galaxy S22 serisi ve Pixel 6 üzere sadece birkaç aygıt modelinde görüldü. Ayrıca, şu ana kadar bu güvenlik açığını berbata kullanılarak rastgele bir siber akın yapılmadı. Zaten bu güvenlik açığının gün ışığına çıkarılmasıyla birlikte geliştiriciler sorunu çözmek için çalışmalara başladı.

Samsung tarafından yayınlanan Mart 2022 güvenlik yamasında, CVE-2022-0847 güvenlik açığından hiç bahsedilmedi. Lakin Galaxy S22 serisi yakında ek bir güvenlik güncellemesi alabilir. Linux çekirdeği için bir düzeltmeyse güvenlik araştırmacılarının yardımıyla tasarlandı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Siber Güvenlik Haberleri
  • Android 12 bulunan aygıtlardaki yeni güvenlik açığı: Dirty Pipe

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.