Android 12’nin dinamik renk temaları, Samsung, Xiaomi, OnePlus ve daha fazla aygıta geliyor

Android 12‘yle kullanıma sunulan dinamik renk temaları daha fazla aygıtla geliyor. İşletim sisteminin öne çıkan özelliklerinden biri olan dinamik renk temaları, Android geliştiricileri bloguna nazaran Samsung, OnePlus, Oppo, Vivo, Realme, Xiaomi ve Tecno dahil olmak üzere dünya çapında daha fazla Android 12 telefonda kullanılabilir olacak.

Android 13’ün birinci geliştirici önizleme sürümü yayınlandı

1 gün evvel eklendi

Dinamik renk temaları daha fazla aygıta genişletiliyor

Başlangıçta yalnızca Pixel aygıtlarda sunulan dinamik renk temalarının daha fazla akıllı telefona geleceğini duyursa da Google, bir vakit çizelgesi belirtmedi. Teknoloji devi ayrıyeten yeni renk teması seçeneğiyle Gmail çalıştıran  Galaxy S22, OnePlus 9 Pro, Find X3 Pro, iQOO 7 Legend ve Mi 11 akıllı telefonlarda bir önizleme de paylaştı.

Blog gönderisinde: “Önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla Android 12 aygıtı piyasaya çıktıkça OEM ortaklarımız, bilhassa dinamik renkle ilgili temel tasarım API’lerinin Android ekosisteminde dengeli bir formda çalışmasını sağlamak için bizimle birlikte çalışıyor; uyumlu tecrübe.” sözleri yer alıyor.

Google, tün Android 12 çalıştıran aygıtlara dinamik renk temalarını getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Dinamik renk temaları, özelleştirilebilir olduğu için farklı aygıtlarda sunulduğunda farklı görünümler sunabilir.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Android 12’nin dinamik renk temaları, daha fazla aygıta geliyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.