Android 13, el fenerinin parlaklığını değiştirmenize müsaade verebilir

Android 13, kullanışlı yeni bir özellik getirebilir. Esper Blog Editörü Mishaal Rahman, Android 13 kodunda API’ye birkaç değerli ekleme buldu: getTorchStrengthLevel ve turnOnTorchWithStrengthLevel. İsimlerinden da kestirim edebileceğiniz üzere, Android telefonlarda el fenerinin parlaklığını ayarlamanıza müsaade verecek kodlar.

TSMC yöneticisi: Çip krizi 2-3 yıl daha sürecek

18 sa. evvel eklendi

Android 13 çalıştıran tüm akıllı telefonlara gelmeyebilir

Yeni özellik, el fenerinin parlaklık düzeyini donanım tarafından belirlenen minimumdan azamiye ayarlamanıza müsaade verecek. Artık birden fazla telefonda el feneri sırf setTorchMode API kullanılarak açılıyor, fakat Android 13‘te parlaklık daha detaylı olarak denetim edilebilecek. Lakin bu özellik, Android 13 çalıştıran tüm akıllı telefonlara gelmeyecek üzere görünüyor.

Mishaal Rahman’ın belirttiği üzere, işletim sistemi ile temel donanım ortasındaki arayüzü tanımlayan yapı olan Hardware Abstraction Layer‘ın (HAL) güncellenmesi gerekecek. Çünkü, Android Açık Kaynak Projesi’ndeki HAL yapısının en son sürümleri 2.7 ve 3.7 el feneri parlaklık denetiminden bahsetmiyor. Fakat Pixel 6 Pro için Android 13 Geliştirici Önizlemesi’nde bulunan sürüm 3.8, HAL takviyesinin iki yeni API için eklendiğini gösteriyor. Bu nedenle, aygıt üreticilerinin parlaklık denetimi API’lerini desteklemek için muhtemelen ICameraDevice’ın 3.8 sürümünü uygulamaları gerekecek.

Bu özelliğin kimi Samsung akıllı telefon modellerinde olduğunu belirtmeden de geçmeyelim.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Android 13, el fenerinin parlaklığını değiştirmeye müsaade verebilir

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.