Android 13 ile oyunlar çok daha süratli açılacak

Geliştirilme kademesinde olan Android 13‘ün oyuncuları sevindirecek yeni bir özelliği keşfedildi. O denli ki ortaya çıkan yeni bir rapora nazaran Google, Android 13 ile oyun odaklı birtakım iyileştirmeler yapmayı planlıyor.

WhatsApp Topluluklar duyuruldu

1 gün evvel eklendi

Oyun sırasında CPU performansı artırılacak

Android 13 ile işletim sistemine oyunların telefona mevcut durumlarını bildirmesini sağlayacak setGameState prosedürü eklenecek. Bu sayede oyunların mevcut durumunu öğrenen telefon, oyunun kesintiye uğrayıp uğramadığına karar verebilecek. Ayrıca setGameState formülü sayesinde oyunların yükleme müddetleri de toplanacak. Telefon daha sonra aldığı bu bilgilere nazaran oyun tecrübesini bir üst çıtaya taşımak için GAME_LOADING modunu kullanarak CPU performansını artırabilecek.

Kelam konusu özelliğin yalnızca Android 13 yüklü biçimde kutudan çıkan telefonlarda çalışacağı belirtiliyor. Yani Android 12 ve evvelki sürümlerden yükseltme yapacak aygıtlarda bu özelliğin çalışması beklenmiyor. 

Aslına bakarsanız birden fazla üretici, oyun performansını ve yükleme müddetlerini artırmak için yazılımla telefonun çipine müdahale eden çeşitli yöntemlere sahip ve oyun modu altında bunu kullanıcılarına sunuyor. Fakat bu özelliğin işletim sistemi geneline  dahil edilmesi söz konusu özelliğin çok daha fazla telefona dahil edilmesi manasına geliyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Android Haberleri
  • Android 13 ile oyunlar çok daha süratli açılacak

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.