Android 13, internet ilişki suratını yavaşlatma seçeneğine sahip olacak

Android 13 işletim sisteminde, akıllı telefonunuzun internet ilişki suratını sınırlamanıza imkan tanıyacak yeni bir geliştirici arayüzü yer alacak. Mishaal Rahman isimli araştırmacı bu mevzuyla ilgili birtakım ayrıntıları ortaya çıkardı.

Realme C31 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

1 sa. evvel eklendi

Android’in ağ irtibatı API’lerine sürat sonunu bayt/saniye olarak ayarlamanızı sağlayan “ingress_rate_limit_bytes_per_second” parametresinin eklendiği keşfedildi. Örneğin suratı 1 Mbps ile sınırlamanız gerekiyorsa buraya 125000 kıymetini girmeniz gerekecek.

Suratı yavaşlatmak ne işe yarayacak?

Pekala suratı sonlandırmak ne işe yarayacak? Eklenen yeni parametre geliştiricilerin uygulamalarını yavaş internet temasında test etmesini sağlayacak. Daha evvel geliştiriciler zayıf ilişkiyi üçüncü taraf tahlillere simüle etmek zorunda kalıyorlardı.

İnternet suratını kısma özelliğinin önümüzdeki ay yayınlanması planlanan Android 13 Beta 1‘den itibaren geliştirici seçeneklerinde kullanıma sunulması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Android Haberleri
  • Android 13, internet temas suratını yavaşlatma imkanı sunacak

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.