Android 13, ismini bir İtalyan tatlısından alacak

Google‘ın tanınan işletim sistemi Android, daha yeni bir sürüm ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Android 12’nin akabinde Android 13 ile karşımızda olacak olan Google, bu sefer hakikaten süratli bir çıkış yaptı diyebiliriz. Hatta Android’in yeni sürümü Android 13’ün ismi bile belirlenmiş üzere gözüküyor.

Google Chrome 8 yıl ortadan sonra logosunu güncelliyor

1 hf. evvel eklendi

Android 13’ün ismi muhakkak oldu!

Uzunca bir müddettir işletim sistemlerinin yeni sürümlerine isimler de takan Google, Android 9 Pie’dan sonra Android 10’da bu adımı atlamıştı. Daha sonra Android 11’e Red Velvet Cake ismini veren Google, Android 12’ye ise Snow Cone ismini vermişti. Artık Google’ın yeni çıkacak olan işletim sistemi olan Android 13’ün de ismi ortaya çıktı.

Gelen sızıntılara nazaran Google yaklaşmakta olan yeni işletim sistemi Android 13‘ün ismini Tiramisu koyacak. Kahve aromalı bir İtalyan tatlısı olan Tiramisu görünüşe nazaran Google’ın yeni işletim sistemi Android 13’ün ismi olacak. Tabi kesin açıklamayı Google yapacak.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Android Haberleri
  • Android 13, ismini bir İtalyan tatlısından alacak

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.