Android Auto güncellendi: farklı ekran boyutları için düzeltmeler yapıldı

Android Auto sistemi ile otomobil sürüşü esnasında akıllı telefon gerektiren süreçlerin daha kolay yapılmasını sağlayan Google, sistemi güncellemeye devam ediyor. Yeni güncelleme, genel manada kullanıcı tecrübesini düzgünleştirmek için yayınlanmış.

Android Auto her türlü ekranda çalışacak

Başlangıç olarak güncelleme, çift ekran görünümünü tüm Android Auto aygıtlarında standart hale getiriyor. Bu vakte kadar sırf muhakkak araçlarda olan çift ekran görünümü; medya, yol tanımı ve mesajlaşmaları tek bir ekranda göstererek kullanıcı tecrübesini kolaylaştırıyor.  Android Auto’nun Eser Yöneticisi Rod Lopez, ekran boyutu, tipi ve formu nasıl olursa olsun her Android Auto aygıtının çift ekranı destekleyeceğini belirtti.

Ayrıyeten Android Auto, her türlü ekranda çalışabilmek için optimize oluyor. Bu sayede ekran boyutu, oryantasyonu ve en uzunluk oranı ne olursa olsun en optimal tecrübe sağlanacak. Lopez, Android Auto üreticilerinin çok inovatif ekranlar yaptığını ve artık sistemin, her türlü ekran ile rahatça çalışabileceğini belirtti.

Güvenlik, Android Auto grubu için ön planda

Otomobil içerisinde bulunan ekran boyutların büyümesi ile güvenlik korkuları da artmaya başladı. Bu günlerde 50 inçe kadar çıkabilen ekran boyutları, güvenlik meselelerini da beraberinde getiriyor. Transportation Research Board’da yayınlanan bir araştırmaya nazaran Android Auto yahut Apple CarPlay ile müzik ayarlayan kullanıcıların, esrar kullanıcılarından daha yavaş reaksiyon müddetlerine sahip. Google yahut Apple her ne kadar bu mevzuda önemli adım atmasa da Lopez, güvenliğin Android Auto ekibi için en ön planda olduğunu belirtti. Ayrıyeten Lopez, güvenlik tedbirleri için üreticilerle birlikte çalıştıklarını da belirtti.

Google, Android 13’ü resmi olarak tanıttı: İşte yenilikler

1 gün evvel eklendi

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Android Haberleri
  • Android Auto güncellendi

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.