Android içerisinde Bluetooth takipçileri izlenebilecek

Apple’ın da el atması ile birlikte Bluetooth tabanlı kablosuz takip aygıtlarının popülerliği arttı. Tile başta olmak üzere Apple ve Samsung üzere pek çok firma takip aygıtı üretiyor. Haliyle bunların denetim edilmesi de zorlaşıyor.

Android içinde takipçi entegrasyonu

Kablosuz takipçilerin denetimi, istenmeyen takipçilerden korunma, kaybolan takipçiler için protokoller üzere pek çok geliştiricileri hayli zorluyor. Android işletim sistemi de entegre olarak takipçileri destekleyecek.

Xiaomi Mi 11 planlı yavaşlatma mı yapıyor?

1 gün evvel eklendi

Play hizmeti beta sürümünde tespit edilen yeni kod satırları Tile ve muhtemelen AirTag olan ATag sözlerine referans veriyor. Bu sayede kullanıcıların kablosuz takipçileri direkt Android içerisinde izlemeleri mümkün olacak.

Şimdi geliştirme evresinde olduğu için ne çeşit işlevler sunacak bilinmiyor lakin en azından her aygıt için farklı uygulama kurma gerekliliği de ortadan kalkıyor. Öbür taraftan Google daha varlıklı işlevler da sunabilir. Bununla ilgili Google I/O konferansında bir gelişme bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Google’dan Bluetooth takipçi atılımı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.