Android telefonlarda yeni tehlike: Xenomorph makus emelli yazılımı ortaya çıktı

Android kullanıcılarını tehdit eden Xenomorph berbat hedefli yazılımı ortaya çıktı. Dolandırıcılık ve siber hata tedbire şirketi ThreatFabric araştırmacıları tarafından Cleaner üzere performans arttırıcı uygulamalarda tespit edilen Xenomorph, kullanıcıların banka hesaplarının ele geçirilmesini sağlıyor.

50.000’den fazla aygıta bulaştı

Bildirilenlere nazaran Alien bankacılık Truva atı yazılımına benzer bir koda sahip olan ve hassas finansal bilgileri çalmayı amaçlayan yeni yazılım, aygıta yüklendikten sonra kullanıcıdan Erişilebilirlik Hizmeti Müsaadelerini talep ediyor. Bu müsaadelerin verilmesi ile birlikte kullanıcıların banka hesaplarından yetkisiz süreçler gerçekleştirilmesini sağlayan virüs, tüm bunları yaparken kısa bildiri bildirimlerini devre dışı bırakıyor.

Ukrayna, Apple’dan yardım davetinde bulundu: İşte ayrıntılar

1 gün evvel eklendi

Günümüzde İspanya, Portekiz, İtalya ve Belçika üzere birçok Avrupa’lı finans kuruluşunu tehdit eden Xenomorph’un şimdi “geliştirilme aşamasında” olması sebebiyle güçlü bir tehdit yaratmadığını söyleyen ThreatFabric, yazılımın gelecekte tam potansiyeline ulaşarak tehlikeli bir hale dönüşebileceğini lisana getirdi. Yeni bilgilerden yola çıkarak kullanıcıların Google Play Store’da yer alan ve performans arttırma vaadi taşıyan bilinmeyen uygulamalara dikkat etmelerini öneriyoruz.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Android kullanıcılarının banka bilgileri tehlikede: İşte ayrıntılar

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.