App Store geliştiricileri, birtakım durumlarda abonelik fiyatlarını otomatik olarak arttırabilecek

Apple’ın uygulama mağazası App Store, kullanıcıları müdafaaya yönelik birtakım kurallara sahip. Bu doğrultuda geliştiriciler, abonelik fiyatlarını arttırırsa kullanıcıların aboneliği iptal ediliyor ve tekrar abone olmaları gerekiyor ve böylelikle kullanıcıların ezkaza önemli paralar harcamaları engelleniyor. Lakin Apple, bu kuralda bir değişiklik yapmaya karar verdi.

Geliştiriciler, abonelik fiyatlarını daha rahat arttırabilecek

Apple, belli şartlar altında ve evvelden kullanıcımı bildirimi yapılarak, hizmet kesintisi olmadan abonelik fiyatlarında güncelleme yapılabileceğini belirtti. Yeni kuralara nazaran birtakım durumlarda geliştiriciler, abonelik fiyatlarını arttırabilecek ve kullanıcıların abonelikleri iptal olmayacak. Lakin bu durum, önemli kullanıcı muhafaza kuralları ile geliyor.

iOS 16’nın birinci genel beta sürümü gecikecek

3 sa. evvel eklendi

Apple’ın yeni kurallarına nazaran abonelik fiyatı, bir sene içerisinde sırf bir sefer güncellenebilecek. Ayrıyeten aylık ve yıllık abonelik fiyatı %50’den fazla artamayacak. Geliştiricilerin bu kurallara uyması durumunda abonelik fiyatları güncellendiğinde kullanıcıların abonelikleri otomatik olarak iptal olmayacak. Lakin Apple, fiyat değişikliği olduğunda kullanıcıları e-posta, bildirim ve ileti yoluyla uyaracak ve kullanıcıların istemsiz fazla harcama yapmalarını engelleyecek. Ayrıyeten Apple, yeni kuralın lokal kanunlara nazaran değişebileceğini belirtti.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iOS Haberleri
  • Apple’dan yeni kural: abonelik fiyatları daha kolay değişebilecek

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.