Apple АirРods üreticisi Luxshare, elektrikli araba işine giriyor

Apple’ın en büyük iş ortağı Foxconn son birkaç yıldır fason elektrikli araç üretimi konusunda değerli çalışmalar yürütüyor. Şirketin bu istikametteki uğraşları en yakın rakiplerine ilham vermiş görünüyor. Çünkü Apple için AirPods kulaklıkların üretimini yapan Luxshare Precision Industry de benzeri bir uğraş içerisinde.

Hyundai, arabalarında mesken aletleri çipleri kullanacak

4 sa. evvel eklendi

Çinli elektronik kesim tedarikçisi, üçüncü şahıslar için elektrikli araç geliştirmek ve üretmek için Chery kümesiyle ortak bir teşebbüs oluşturuyor. Luxshare yeni kurulacak şirkette %30 paya sahip olacak. Geri kalanı ise Chery Automobile elektrikli araç kısmı Chery New Energy‘ye ilişkin olacak.

Chery’nin 16 bin dolarlık modelleri var

Ortak teşebbüsün 267 milyon dolar sermaye ile önümüzdeki üç ay içerisinde oluşturulacağı belirtiliyor. Üçüncü taraf müşteriler için üretilecek elektrikli araçlar Luxshare markasını taşımayacak. Çünkü şirketin bağımsız bir elektrikli araç üreticisi olmak üzere bir niyeti yok.

Luxshare’in ortak olarak seçtiği Çinli Chery şirketinin elektrikli araç kısmı geçen yıl 960 binden fazla araç üretti ve bunların yaklaşık 270 bin kadarı ihraç edildi. Chery New Energy’nin eser portföyünde 16 bin dolar fiyat bandında elektrikli arabalar bulunuyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • AirPods üreticisi Luxshare, elektrikli araba işine giriyor

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.