Apple, 2022’de çıkaracağı aygıtlar için çok sayıda Küçük LED ekran sipariş etti

Apple, Küçük LED ekran siparişlerini artırdı ve talebi karşılamaya yardımcı olması için tedarik zincirine yeni üreticiler ekledi. Yeni panellerin, şirketin 2022 yılı içinde piyasaya sürmesi planlanan yeni aygıt serisi için olduğu söyleniyor.

Apple, iPhone 13 Pro ve Pro Max’i mor renkte piyasaya sürecek

20 sa. evvel eklendi

Apple son vakitlerde, birtakım eserlerinde Küçük LED paneller kullanmaya başladı. Buna Pro Display XDR monitör, 12.9 inç iPad Pro ve birinci sınıf MacBook Pro dahil. Şirketin artık, 2022’de piyasaya sürülecek gelecekteki eserleri için Küçük LED kullanımını genişletmeye devam etmesi bekleniyor. Bu aygıtlar, yeni 11 inç iPad Pro, 27 inç iMac Pro, yeni ve tekrar tasarlanmış MacBook Air ve daha fazlasını içerebilir.

Apple’ın Küçük LED ekran talebi artmaya devam edecek

Şu anda Tayvanlı tedarikçi Epistar, iPhone üreticisi için Küçük LED çiplerinin ana tedarikçisi pozisyonunda. Lakin Apple, bu görüntüleme teknolojisini kullanan aygıtların sayısını artırdıkça, ek tedarikçilerle anlaşmak istiyor. Dalın önde gelen yayınlarından DigiTimes, yeni tedarikçilerin, mevcut fiyatlardan değerli ölçüde daha düşük fiyatlar sunan Çinli şirket Sanan Optoelectronics‘i içerdiğini belirtiyor.

Ayrıyeten Apple’ın Küçük LED ekranlara olan talebinin yakın gelecekte artmaya devam etmesi bekleniyor. Epistar, 2022’nin ikinci çeyreğinden başlayarak üretimi artırmak için Çin üretim tesisini genişletiyor. Buna ek olarak, Sanan Optoelectronics’in de tıpkı vakitte sevkiyata başlaması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple, yeni aygıtları için çok sayıda Küçük LED ekran sipariş etti

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.