Apple, 2030’a kadar yıllık 1 trilyon dolar gelire ulaşabilir mi?

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, bu yılın başlarında dünyada halka açık şirketler ortasında 3 trilyon dolar piyasa kıymetine ulaşan birinci şirket oldu. Her ne kadar piyasa bedeli konusunda en üstte yer alsa da gelir konusunda birinci sırada bulunmuyor. Bir profesör tarafından ortaya koyulan yeni bir gaye ve bu gayenin gerçekleştirilmesi gereken yol haritasında Apple’ın 2030 yılına kadar yıllık 1 trilyon dolar gelire nasıl ulaşabileceği açıklanıyor.

Apple’ın 1 trilyon dolarlık yıllık geliri gerçekleşebilir mi?

2021 yılı bilgilerine bakıldığında Apple, yıllık gelir konusunda 559 milyar dolar bildiren Walmart ve 470 milyar dolar bildiren Amazon‘un akabinde üçüncü sırada yer alıyor.New York Üniversitesi profesörü Scott Galloway, Apple’ın hangi yollarla 2030 yılına kadar trilyon dolarlık yıllık gelire ulaşmasının beklenebileceğine dair notlarını paylaştı.

Galloway, şirketin piyasa pahası olarak dorukta yer almasına karşın yıllık 366 milyon dolar gelir bildirmesiyle birlikte mevcut büyüme suratının trilyon dolarlık gelir beklentisinin yakın bir vakitte karşılanmasına imkan tanımadığını belirtti.

Profesör, bankacılık, arama, sıhhat üzere alanlardaki satın almalar ve yatırımlarla ayrıyeten uzun müddettir söylenti olarak yer alsa da çalışmaların devam ettiğini bildiğimiz Apple Car ile Apple’ın 2030 yılına kadar yıllık bir trilyon dolar gelir elde edebileceğini düşünüyor.

Tek pazara büsbütün hükmetmek yerine birçok pazarda makul hisseye sahip olmanın şirketi hem daha rekabetçi yapacağı hem de rakip şirketlere alternatif olacağı için kullanıcılara daha yeterli eserler sunması halinde onların kullanıcılarını kendi tarafına geçirerek daha fazla gelir sağlayabileceği belirtiliyor. Galloway bu yaklaşımın birebir vakitte şirketi tekelci yaklaşımdan uzaklaştıracağı için daha inançlı bir sistem olduğunu söylüyor.

iPhone 14 Pro, 8 GB RAM ile gelebilir

2 gün evvel eklendi

Apple’ın 2030 yılına kadar yıllık 1 trilyon dolar gelir düzeyine çıkıp çıkamayacağı elbette şu an için bilinmez fakat şirketin yıllık büyüme oranları ve geçmişten gelen stratejileri göz önüne alındığında bunun pek mümkün olmadığı sonucu çıkarılabilir.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Apple’ın yıllık 1 trilyon dolar geliri için yeni öngürüler var

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.