Apple AirTags’in yeni yanılgısı, bireylere yanlış alarm gönderiyor

Apple’ın ferdî aygıtların takibi kolaylaştırmak için geliştirdiği AirTags takip aygıtı, çıkışından bu yana birçok defa makûs emelli kullanıldı. Müsaadesiz insan ve eşya takibini engellemek isteyen Apple, AirTags için yeni bir ikaz sistemi geliştirmişti. Lakin görünüşe nazaran sistem, hala yanılgılarla dolu.

AirTags, takip edildiğinizi söylüyor

Yeni alarm sistemi ile Apple, size ilişkin olmayan AirTags aygıtları uzun müddet sizin üstünüzde görürse takip edilebiliyor olabileceğinize karşı sizi uyarıyor. Bu sistem ile Apple, kuşkulu AirTags aygıtını bir harita üzerinde gösteriyor. Wall Street Journal’ın raporuna nazaran birçok kullanıcı, uydurma alarmlar almaya başlamış durumda. Bu alarmlar, size haritada AirTags aygıtını göstermek yerine, sizin lokasyonunuzdan birçok çizgi gösteriyor.

Bu geçersiz alarmın ne kadar yaygın olduğu bilinmiyor fakat birçok kullanıcı da bu durumu doğrular nitelikte. AirTags kusurlarından bir başkası ise kullanıcıların kendi AirTags aygıtlarını diğerine ilişkin üzere algılaması oluyor ve kendi AirTags aygıtınızın sizi takip ettiği söyleniyor. Görünüşe nazaran Apple’ın AirTags takip sistemi ile daha ayrıntılı çalışması gerekiyor. Ayrıyeten iPhone sahibi olmayan bireylerin takibi ise hala hayli kolay. The Verge’ün araştırmasına nazaran uzmanlar, AirTags’in geçersiz alarmlar belirtmesinin yaygın olması durumunda gerçek ihtarların göz arkası edilebileceğini belirtiyor. Bakalım Apple, AirTags sorunlarını çözebilecek mi.

Huawei de kendi takip aygıtını çıkarmaya hazırlanıyor: Huawei Tag

1 gün evvel eklendi

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple AirTags, Apple kullanıcılarına yanlış alarmlar yolluyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.