Apple App Store’da paklık başlıyor: Uzun müddettir güncellenmeyen uygulamalar kaldırılacak

Apple uzun müddettir güncelleme almayan uygulamaları mağazadan kaldırmaya başlayacak. Geliştiricilere “App Store Güzelleştirme Bildirimi” başlıklı bir e-posta gönderen şirket, değerli bir müddet boyunca güncellenmemiş uygulamaları mağazadan kaldıracağı konusunda ihtarda bulundu.

Google İletiler kusuru telefon pilinin tükenmesine yol açıyor

16 sa. evvel eklendi

Apple geliştiricilere uygulamalarını güncellemeleri için 30 gün mühlet verdi. Kelam konusu vakit diliminde rastgele bir güncelleme yapılmadığı taktirde ilgili uygulama satıştan kaldırılacak. Kullanıcıların aygıtlarına daha evvel indirmişse, çalışmaya devam edecek fakat App Store’da görünmeyecek.

Geliştiriciler öfkelendi

Değişiklik karşısında öfkelenen geliştiriciler ise kararı haksız buluyor. Protopop Games geliştiricisi Robert Kabwe, 2000’lerde yayınlanan eski konsol oyunlarının bile hala satışta olduğunu lakin Apple’ın yalnızca birkaç yıldır güncellenmedikleri için meselesiz çalışan uygulamaları bile mağazadan kaldırdığını söyledi.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Uzun müddettir güncellenmeyen uygulamalar App Store’dan siliniyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.