Apple, Avrupa’da kıymetli bir satın alım yaptı

Taşınabilir ödeme sistemi onlarca ülkede etkin olan Apple, ne var ki kredi kartı servisi ABD dışında yaygınlaşamadı. Bu hafta yapılan bir satın alım firmanın Avrupa’ya olan amaçlarını gözler önüne serdi.

Apple’dan Avrupa atılımı

Yapılan açıklamaya nazaran İngiltere kaynaklı Credit Kudos teşebbüsü Apple tarafından satın alındı. Credit Kudos kullanıcıların ayrıntılı finansal ve kredi skorlarını hazırlayan bir API geliştirdi. Böylelikle kurumlar kredi öncesi denetim yapabiliyor.

Apple servisleri çöktü mü?

2 gün evvel eklendi

Kaynaklar Apple Card hizmetinin İngiltere’de başlaması isminde satın almanın kıymetli olduğunu belirtiyor. Yalnızca İngiltere değil sonraki devirlerde Avrupa’ya yayılmak için de Credit Kudos teşebbüsünün teknolojilerinden faydalınalacak.

Apple tarafından mevzu ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yapılmadı lakin 150 milyon dolar bedel ödendiği tabir ediliyor. Apple’ın son periyottaki en büyük satın alımlarından birisi olan Credit Kudos yakın gelecekte daha fazlasını kazandıracaktır.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple Card için Avrupa atılımı

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.