Apple, bu sene yeni bir dizayna sahip şarj aygıtı tanıtabilir

Apple , tekrar tasarlanan 16 inç MacBook Pro için 140W USB-C güç adaptörü biçiminde birinci GaN (galyum nitrür) güç adaptörünü geçen yıl piyasaya sürdü. Söylentilere göre Apple, öncekilerden daha küçük, GaN teknolojisinden yararlanan yeni bir şarj aygıtını bu sene çıkarabilir.

Yeni Mac Pro ve iMac Pro’nun çıkış tarihi sızdırıldı

1 gün evvel eklendi

Apple bu sene GaN tabanlı 30W şarj aygıtını piyasaya sürebilir

Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun Twitter’da yaptığı paylaşıma nazaran, Apple bu yıl şarj cihazlarının daha az ısı üretmesini sağlayan galyum nitrür (GaN) kullanılan yeni bir 30W şarj aygıtını tanıtabilir. Kuo, yeni şarj aygıtının muhtemelen Apple’ın mevcut 30W şarj cihazından daha küçük olmasını sağlayacak “yeni bir form faktörü tasarımına” sahip olabileceğinin altını çiziyor.

Apple bu yeni şarj aygıtını, iPhoneiPad veya MacBook Air gibi daha düşük watt bedeli gerektiren aygıtlar için tasarlamış olabilir. Yeni 30W şarj cihazının uyumlu aygıtların kutusunda gönderilip gönderilmeyeceği şimdi belirli değil. 

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple, bu sene yeni bir dizayna sahip şarj aygıtı tanıtabilir

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.