Apple en uygun birinci çeyrek sayılarına imza attı

Mali tabloları merakla beklenen bir öbür teknoloji devi Apple nihayet erken saatlerde açıklamayı yaptı. Tarihindeki en güzel Mart ayı sayılarına imza atılırken evvelki çeyrek periyotların performansı yakalanamadı. 

Apple ne kadar iPhone sattı?

Yapılan açıklamaya nazaran yılın birinci çeyreğinde Apple toplamda 97.3 milyar dolar gelir elde etti ve yıllık yüzde 9 artış yakaladı. Evvelki çeyrekte ise 123.9 milyar dolar ile tarihi bir rekor kırılmıştı. Faaliyet kârı 29.9 milyar dolar ile yüzde 10 civarında artış yaşadı. Bilhassa Ukrayna savaşı ve tedarik krizleri Apple’ın yükselişini kısıtladı. 

Apple Watch Series 6 fiyatsız tamir edilecek

3 gün evvel eklendi

Birinci çeyrekte 50.5 milyar dolarlık iPhone satışı gerçekleşirken yıllık yüzde 9 civarında artış görüldü. iPad satışları 7.6 milyar dolar ile bir ölçü düşüş kaydetti. Mac satışları 10.4 milyar dolar olurken yüzde 10 civarında artış yaşandı. 

Giyilebilir aygıt kategorisi 8.8 milyar dolar ile yüzde 15 civarında büyürken Servisler kategorisi ise 19.8 milyar dolar ile yeni bir rekor kırdı. Apple servislerine toplamda 825 milyon kişi abone olurken son 12 ayda 165 milyon yeni abone elde edildi. 
 

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple birinci çeyrek satışları nasıl?

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.