Apple, geliştiricilere uygulamalarını güncellemeleri için verdiği süreyi uzattı

Apple, uzun müddettir güncellenmeyen rastgele bir uygulamanın App Store‘dan çekileceğini söyledikten sonra gelen reaksiyonlar üzerine geliştiricilere uygulamalarını güncellemek için verdiği süreyi uzattı.

Müddet 90 güne çıkarıldı

Geçtiğimiz günlerde Apple,uygulamaları üç yıl içinde güncellenmeyen ve 12 ay boyunca kâfi indirilmeye ulaşamayan uygulama geliştiricilerine 30 gün içerisinde uygulamalarını güncellememeleri halinde App Store‘dan kaldırılacağına dair bildiri yollayacaklarını söylemişti.

Bu açıklamanın akabinde birçok geliştiriciden gelen reaksiyonları kıymetlendiren Apple, 30 günlük süreyi uzatma kararı alarak uygulamalarını güncellemeleri için geliştiricilere 90 güne kadar müddet verileceğini duyurdu.

Şirket, yeni güncellemeyle alakalı paylaştığı gönderide: “Apple her vakit geliştiricilerin App Store’da kaliteli yazılımlar edinmelerine ve tutmalarına yardımcı olmak ister. Bu nedenle geliştiriciler, uygulama kaldırma süreçlerine itiraz edebilir. Yakın vakitte bir bildirim almış olanlar da dahil olmak üzere geliştiricilere artık gerekirse uygulamalarını güncellemeleri için 90 güne kadar daha fazla mühlet verilecek.” sözlerine yer verdi.

Apple, temettü oranını pay başına artırdı

1 gün evvel eklendi

Son 6 yıl içerisinde kriterleri karşılamayan yaklaşık 2,8 milyon uygulamayı kaldırdıklarını belirten Apple, kaldırılan uygulamalar ile alakalı uygulamayı aygıtlarına evvelden indirmiş olan kullanıcılar için olağan formda çalışmaya devam ettiğini söyledi.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple, geliştiricilere güncelleme için verdiği süreyi uzattı

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.