Apple, iOS 16’da ne üzere yenilikler sunacak? Bloomberg açıkladı

Bloomberg editörü Mark Gurman, Apple’ın WWDC geliştirici konferansında duyurmaya hazırlandığı iOS 16 işletim sistemi hakkında yeni bilgiler paylaştı. Kelam konusu aktiflik 6-10 Haziran tarihleri ortasında gerçekleştirilecek.

Xbox Series S sahiplerini sevindirecek bir sistem yolda

11 sa. evvel eklendi

Gurman yeni sürümde büyük ölçekli bir tasarım değişikliği beklemediğini söylüyor. Bloomberg’in haberine nazaran iOS 16 kullanıcılara sistemle “etkileşim kurmanın” yeni yollarını ve daha evvel var olmayan bir dizi yeni uygulama sunacak.

Etkileşimli widget’lar geliyor

Gurman’ın işaret ettiği yeni etkileşim yollarının, etkileşimli widget‘lar olabileceği düşünülüyor. Yani iOS 16 için kıymetli widget değişikliklerinin yolda olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıyeten kimi uygulamaların arayüzünün kısmen değiştirilmesi beklenen görünüyor.

Buna ek olarak Gurman, watchOS 9‘un akıllı saatler için kıymetli bir güncelleme olacağını söz etti. Apple iOS 16, iPadOS 16, tvOS 16, macOS 13 ve watchOS 9 dahil olmak üzere tüm yeni işletim sistemlerinin resmi duyurusunu Haziran ayındaki WWDC 2022 konferansında yapacak.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iOS Haberleri
  • Apple, iOS 16’da ne üzere yenilikler sunacak? Bloomberg açıkladı

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.