Apple, iOS 9 ile taammüden yavaşlattığı birtakım iPhone 4S sahiplerine 15 dolar tazminat ödeyecek

Apple, 2015’teki iOS 9 güncellemesinin akabinde aygıtlarının kasıtlı olarak yavaşlatıldığını öne süren iPhone 4S sahiplerine tazminat ödemeyi kabul etti. Cupertinolu şirket altı yıl evvel açılan toplu davayı tahlile kavuşturacak adımı sonunda attı.

Apple hizmetleri para basıyor: Mac ve iPad’ten çok kazandırdı

1 hf. evvel eklendi

Kelam konusu dava 2015 yılının Aralık ayında New York ve New Jersey’den bir küme iPhone 4S kullanıcısı tarafından açıldı. Aygıt sahipleri Apple’ı iOS 9 güncellemesini aldatıcı bir formda pazarlamakla suçlamıştı. Çünkü şirket güncellemenin “iPhone 4S de dahil olmak üzere” desteklenen aygıtlarda büyüleyici performans sağlayacağını sav etmişti.

Aygıt başına 15 dolar ödeme yapılacak

Muahedeye nazaran Apple, aygıtlarını iOS 9’a güncelledikten sonra performans düşüşü yaşayan New York ve New Jersey’deki iPhone 4S sahiplerinin zararlarını tanzim etmek üzere 20 milyon dolar tahsis etti. Kullanıcılar şirketten aygıt başına 15 dolarlık bir ödeme alacaklar.

Müşterilerin isimlerini, e-posta adreslerini ve aygıtlarının seri numarasını girerek parayı şirketten tahsil edebilecekleri bir web sitesi oluşturulacak. Uzlaşma ile ilgili tüm detaylara buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple birtakım iPhone 4S sahiplerine 15 dolar tazminat ödeyecek

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.