Apple, iPhone 14 ekran tedariği için BOE ile anlaştı

Apple’ın Çinli ekran üreticisi BOE ile bir muahede yaptığı bildiriliyor. Basına yansıyan haberlere nazaran iki şirket ortasında yapılan mukavele standart iPhone 14 versiyonunda kullanılacak OLED ekranları kapsıyor. BOE, toplam ekran siparişinin %15-25’ini oluşturacak formda 30-50 milyon adet ortasında üretim yapacak.

Avrupa Parlamentosu tek tip şarj girişi teklifini onayladı

1 gün evvel eklendi

BOE yalnızca 6.1 inçlik paneller tedarik edecek. Daha büyük iPhone 14 Max ve iPhone Pro ikilisi, LG ve Samsung tarafından üretilen ekranları kullanacak. Bununla birlikte şirketin Apple ile alakalarını güçlendirme tarafında birtakım adımlar atacağı söyleniyor.

iPad ve Macbook’lar için OLED ekran tedarik edecek

BOE’nin gelecekteki iPad ve Macbook‘lar için OLED paneller tedarik etmeye hazırlandığı tarafında raporlar var. Çinli ekran üreticisi Apple’ın mukavele ihtiyaçlarını karşılamak için Siçuan eyaletindeki B16 tesisini genişletecek ve gerekli sayıda OLED panel üretmek için kâfi kapasiteyle donatacak.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Apple, iPhone 14 ekran tedariği için BOE ile anlaştı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.