Apple, iPhone 15 Pro’da Face ID’yi ekranın altına gizleyecek

Samsung Display ve OTI Lumionics, önümüzdeki yıl Galaxy Z Fold 5 akıllı telefon modelinde piyasaya sürülecek ve akabinde 2023 sonbaharında iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde görünecek yeni jenerasyon ekran altı kameralar geliştiriyor.

Dünyanın en çok satan telefonu Samsung Galaxy A12 oldu

3 gün evvel eklendi

Çentiksiz ve deliksiz iPhone’un önü açılıyor

Bölümün emniyetli kaynaklarından Güney Koreli yayın TheElec‘e nazaran, OTI Lumionics, “katot katmanlarında ve OLED piksellerinde mikroskobik şeffaf pencereler açan” yeni kuşak bir organik katot desenleme materyali (CPM) geliştirmek için Samsung ile iştirak kurdu. Bu teknoloji, ekranı büsbütün şeffaf hale getirerek Apple’ın Face ID sensörlerini ekranın altına yerleştirmesine imkan tanıyor.

Apple’ın bu yıl iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max‘i çentik yerine, iki delikli yeni bir dizaynla piyasaya sürmesi bekleniyor. Bir yıl sonra ise şirketin, ekran altı tarayıcılara ve sensörlere sahip iPhone modellerini tanıtacağı belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple, iPhone 15 Pro’da Face ID’yi ekranın altına gizleyecek

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.