Apple, iPhone modelleri için ekran altı parmak izi tarayıcı geliştirmeyi durdurdu

Ekran altı parmak izi okuyucular, uzun müddettir Android telefonların değerli bir özelliği durumunda. iPhone kullanıcıları ise benzeri teknolojinin gelecekteki Apple modellerinde ne vakit görüneceğini merak ediyorlardı ve mevzuyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

iPhone 14 Pro, 8 GB RAM ile gelebilir

3 gün evvel eklendi

Apple, Face ID’yi geliştirmeye odaklandı

iPhone 14 serisinin bu teknolojiyi alan birinci seri olacağına dair söylentiler vardı lakin görünüşe nazaran Apple bu özelliği geliştirmeyi bıraktı. Apple, mühendislerin ekran altı Touch ID geliştirmeyi neden terk ettiklerini açıklamadı, lakin görünüşe nazaran şirket en uygun yaptıkları şey olan Face ID‘yi geliştirmeye devam edecek. Daha evvel yeni iPhone 14 serisinin Ekran Altı Yüz Kimliği özelliğine sahip olabileceği bildirilmişti. Fakat teknoloji Apple’ın katı ihtiyaçlarına yerine getirmezse, muhtemelen iPhone 14’e dahil edilmeyecek.

Apple, vakit içinde bu teknolojilerde değerli geliştirmeler yaptığı için, belli teknolojileri rakiplerinden çok daha sonra tanıtmasıyla biliniyor. Bu da iPhone ailesinin neden birkaç jenerasyondur çentiklerle geldiğini açıklıyor. Kaynaklar, çentiği ve delikleri olmayan birinci Apple akıllı telefonunun iPhone 15 Pro olabileceğini belirtiyorlar. Aygıtta, ekran altı Face ID sistemine ek olarak, ekran yüzeyinin altına yerleştirilecek olan ön kamera da yer alabilir.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple, ekran altı parmak izi tarayıcı geliştirmeyi durdurdu

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.